Populaire bestemmingen FRANKRIJK

LOT

Basisgegevens
   Officiële landstaalFrans
   HoofdstadCahors
   Oppervlakte5.217 km²
   Inwoners171.770 (2019)
   Munteenheideuro (EUR)
   Tijdsverschil+0
   Web | Code | Tel..fr | FRA | +33

Cahors de belangrijkste stad van de Lot ligt in een bocht van de rivier net als toen het ongeveer 2000 jaar geleden door de Romeinen werd gesticht. De stad is vriendelijk en gastvrij. Je kunt er dwalen door de smalle oude straatjes met middeleeuwse huizen, barokke deuropeningen en verborgen tuinen. Of je kunt je ontspannen op een terrasje en kijken naar de wereld die voorbij gaat. De Valentré brug is een prachtige 14e-eeuwse versterkte brug. De brug was een belangrijk onderdeel van het verdedigingssysteem voor de bescherming van de stad. Het is nu een onderdeel van het UNESCO Werelderfgoed. Cahors ligt op de pelgrimsroute naar Santiago de Compostella, veel wandelaars doorkruisen de stad het op hun weg naar Spanje.

Elk jaar ontvangt het kleine dorpje Rocamadour in het Parc Naturel Regional des Causses du Quercy meer dan een miljoen bezoekers. Dit komt omdat Rocamadour al sinds 1000 jaar een belangrijk bedevaartsoord is. Dit komt door het heiligdom van de Madonna, beroemd vanwege haar genezende krachten en omdat Rocamadour op het pelgrimspad naar Santiago de Campostela ligt. De tweede reden is vanwege de mooie en dramatische ligging van het dorp op een klif. Het dorp bestaat in wezen slechts uit een geplaveide straat met middeleeuwse huizen, De Grand Escalier (216 stappen, pelgrims gaan die op hun knieën op) leidt van het dorp naar de heiligdommen met uitzicht op de oude stad. De heiligdommen zijn de Chapelle Notre Dame, dat is de thuisbasis van de Zwarte Madonna en de basiliek Saint-Sauveur. De Saint-Michel kapel, het paleis van de bisschoppen (Palais des Evêques) en drie kapellen zijn de andere bezienswaardigheden.

LOT LINKS

Advertenties
• Lot Tui Reizen
• Lot Hotels
• Lot Preisdaler
• Fietsvakantie Lot

Nuttige links

Lot Startnederland (N)
Romans over Frankrijk (N)
Telefoongids Frankrijk
Schrijf uw artikel over LOT

Bronnen

Best, J. / Dordogne, Limousin met Quercy en Berry
Gottmer/Becht

Denez, F. / Dordogne, Lot, Périgord, Quercy
ANWB

Dordogne, Périgord : Périgueux, Bergerac, Cahors, Rocamadour
Lannoo

Graaf, G. de / Dordogne, Limousin
ANWB

CIA - World Factbook

BBC - Country Profiles

laatst bijgewerkt januari 2020
Samensteller: Arie Verrijp / Geert Willems