Landenweb.nl

LOT
Vakantie en Bezienswaardigheden

Basisgegevens
  Officiële
  landstaal
  Frans
  Hoofdstad  Cahors
  Oppervlakte  5.217 km²
  Inwoners  173,166
  (202019)
  Munteenheid  euro
  (EUR)
  Tijdsverschil  +0
  Web  .fr
  Code.  FRA
  Tel.  +33

To read about LOT in English - click here

Hotels Lot

Populaire bestemmingen FRANKRIJK

ArdecheAuvergneBourgondie
BretagneCevennenCorsica
Cote d'azurDordogneElzas
JuraLanguedoc-roussillonLoiredal
LotNormandiePicardie
Provence

Cahors de belangrijkste stad van de Lot ligt in een bocht van de rivier net als toen het ongeveer 2000 jaar geleden door de Romeinen werd gesticht. De stad is vriendelijk en gastvrij. Je kunt er dwalen door de smalle oude straatjes met middeleeuwse huizen, barokke deuropeningen en verborgen tuinen. Of je kunt je ontspannen op een terrasje en kijken naar de wereld die voorbij gaat. De Valentré brug is een prachtige 14e-eeuwse versterkte brug. De brug was een belangrijk onderdeel van het verdedigingssysteem voor de bescherming van de stad. Het is nu een onderdeel van het UNESCO Werelderfgoed. Cahors ligt op de pelgrimsroute naar Santiago de Compostella, veel wandelaars doorkruisen de stad het op hun weg naar Spanje.

Elk jaar ontvangt het kleine dorpje Rocamadour in het Parc Naturel Regional des Causses du Quercy meer dan een miljoen bezoekers. Dit komt omdat Rocamadour al sinds 1000 jaar een belangrijk bedevaartsoord is. Dit komt door het heiligdom van de Madonna, beroemd vanwege haar genezende krachten en omdat Rocamadour op het pelgrimspad naar Santiago de Campostela ligt. De tweede reden is vanwege de mooie en dramatische ligging van het dorp op een klif. Het dorp bestaat in wezen slechts uit een geplaveide straat met middeleeuwse huizen, De Grand Escalier (216 stappen, pelgrims gaan die op hun knieën op) leidt van het dorp naar de heiligdommen met uitzicht op de oude stad. De heiligdommen zijn de Chapelle Notre Dame, dat is de thuisbasis van de Zwarte Madonna en de basiliek Saint-Sauveur. De Saint-Michel kapel, het paleis van de bisschoppen (Palais des Evêques) en drie kapellen zijn de andere bezienswaardigheden.

advertentie

LOT LINKS

Advertenties
• Lot Tui Reizen
• Lot Hotels
• Fietsvakantie Lot
• ANWB vakantie boeken Lot
• Hotels Trivago
• Boeken, ook tweedehands, over LOT bij Bol.com

Nuttige links

Lot Startnederland (N)

Bronnen

Best, J. / Dordogne, Limousin met Quercy en Berry

Gottmer/Becht

Denez, F. / Dordogne, Lot, Périgord, Quercy

ANWB

Dordogne, Périgord : Périgueux, Bergerac, Cahors, Rocamadour

Lannoo

Graaf, G. de / Dordogne, Limousin

ANWB

CIA - World Factbook

BBC - Country Profiles

laatst bijgewerkt maart 2024
Samensteller: Arie Verrijp / Geert Willems